Havalandırma Firması, Havalandırma Sistemleri, Havalandırma Çeşitleri

Genkar Havalandırma ve İklimlendirme Sistemleri

Havalandırma Bağlantı Elemanları

Havalandırma Bağlantı Elemanları

Havalandırma Sistemleri Bağlantı Elemanları

Çelik dübeller, beton, kaya gibi sert zeminlerde kullanım imkanı bulunan, uygulamaya ve kullanım amacına göre çekme veya döverek üretilen havalandırma aksesuarlarıdır. Çekme pimli modelleri, sert zeminde yatay ve dikey konumlarda çubuk veya civata ile mevcuttur.

Daha kısa derinliklerin istendiği yerlerde tercih edilen ürün standart bedenleri arasında M6-M8-M10 gibi bedenler bulunmaktadır.

Dönmeyi engelleyen ve çekme mukavemeti son derece yüksek olan çekiç pimleri de aynı şekilde kullanılabilir. Bu nedenle kurulum süresinin kısa olmasını sağlar. Delikli L-profiller hem yatay hem de dikey kullanım alanlarına uyarlanabilir ve havalandırma kanallarının sabitlenmesi için desteklerin yanı sıra bağlantı elemanları sağlar.

Flanş: Çelik levhalardan üretilen flanş profilleri, kanal çelik ölçülerine göre üretilmektedir. Asit, korozyon ve aşınmaya dayanıklı olduğu için kanal bileşenlerine dayanıklıdır.

Köşeler: Sıvalı veya düz formdaki köşe elemanları, flanşlı bağlantılardan kaynaklanan titreşim etkilerinin en aza indirilmesinde rol oynar.

U ve L Piercingler: Kanal projelerinde montaj aşamasında kanala gerekli desteği sağlamak için U, L ve C piercingleri kullanılır. Malzemenin tasarımı daha kolay monte edilebilmesi için delikli bir forma sahiptir.

Klipsler: Kanal flanşlarını sabitlemek için kullanılan klipsler, ağır hizmet kapasiteleri ile havalandırma sistemlerinin dayanıklılığını arttırır.

Dübeller: Klasik dübeller, kanalların montajı sırasında duvara veya tavana sabitlenmesine olanak sağlar. Matkap ile birlikte kullanılan dübel de hava kanalının güvenliğine katkıda bulunur.

Neopren conta: Hava kanallarının ve flanşların birleşme noktalarında hava sızıntısını önlemek amacıyla kullanılıyor. 

Yanmaz amyant: Yüksek ısıya ve basınca dayanıklı olan yanmaz amyant, havalandırma sistemlerinde yangın önleyici rol üstleniyor, hava kanallarının performansını artırıyor. 

Akıllı vida: Uç kısımları matkap ucuyla aynı şekilde olduğu için akıllı vida ismini alan vidalar, hava kanalı bağlantı elemanları arasında yer alıyor. Hemen her malzeme ile uyumlu olması sebebiyle dayanıklılığı artırıyor, montaj kalitesini yükseltiyor. 

Vida: Hemen her montajda temel malzeme olan vidalar, hava kanalı bağlantı ve askı elemanları arasında yine demirbaş malzeme olarak rol alıyor. 

Askı mengene: Hava kanallarının yapıya sabitlenebilmesi için askı mengeneler kullanılıyor. Mengeneler sayesinde kaynak ya da delik delme gibi ek işlemlere ihtiyaç duyulmuyor. 

Rot: Mekanik askı elemanı olan rot, hava kanalının montajında kullanılıyor. Paslanmaz özellikteki askı, istenilen ölçülerde üretilebiliyor. 

MTA Havalandırma, havalandırma sistemleri projelerinin her aşamasında yer alıyor üretimden montaja kadar çözüm odaklı hizmetler veriyor. İhtiyacınız olan tüm bağlantı ekipmanları için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.  

 


Aramalar : havalandırma bağlantı elemanları, Civata, somun, rot, Klips, köşebent, conta, genkar havalandırma sistemleri, havalandırma ürünleri, havanlandırma imalatı, havalandırma ,