Havalandırma Firması, Havalandırma Sistemleri, Havalandırma Çeşitleri

Genkar Havalandırma ve İklimlendirme Sistemleri

Kafeterya Restoran Havalandırma Sistemleri

Kafeterya Restoran Havalandırma Sistemleri

Kafe Havalandırma Sistemleri, Cafe Havalandırma Kanal Çeşitleri Nelerdir?

Kafe havalandırma sistemlerinde farklı havalandırma kanal türleri kullanılmaktadır. Alüminyum hava kanalı, flexible hava kanalı, hazır flanşlı hava kanalı, spiro yuvarlak hava kanalı, DKP siyah kanal, kare kanal gibi farklı havalandırma kanal seçenekleri bulunmaktadır. Kafe havalandırma sistemleri; hava değişimini destekleyerek, kirlenmiş havayı temizler ve ortamı taze havayla doldurur. Restoran, kafe çalışanlarının, çalışma koşullarını daha iyi hale getirir ve müşterilerin, sağlıklı ortamlarda bulunmasını sağlar.

Havalandırma kanal çeşitleri, kafe havalandırma sistemlerinde iç ve dış ortama yayılan zararlı gaz ve kokuların giderilmesinde oldukça etkilidir. Özellikle kafelerin mutfak bölümünde uygulanacak sistem, ortamın sürekli olarak sirküle edilerek, havalandırılmasını sağlamaktadır.  Her kafenin havalandırma sistemi aynı olmayacağı gibi, çalışma prensipleri aynı şekilde tasarlanır. Yemek kokuları, sigara kokusu, insan üzerine sinen çeşitli kokuların, ortama yayılmasını önlemek için kullanılan havalandırma sistemleri, nem oluşumunu da engeller.

Cafe & Restorana Göre Hangi Havalandırma Sistemi Seçimi Yapılmalı

Kafe havalandırmalarında en önemli bileşenlerden biri, hava kanallarıdır. Havalandırma projesi oluşturulurken, hava kanalları da kafenin yapısına ve teknik özelliklerine göre oluşturulur.

Hava kanalı sistemleri; Dikdörtgen, Yuvarlak, Kare, Spiral, Prizmatik, Flanşlı, Siyah sac hava kanalı sistemlerinden oluşur.

Kafe, Restoran Havalandırma Sistemi Bakımı Yapma

Havalandırma sayesinde, yoğun kirli hava ortamdan uzaklaştırılarak, yerine daha hafif ve temiz bir havanın bulunduğu ortam yaratılır. Kafelerde kurulması gerekli olan havalandırma sisteminin kapasitesi ise, belirli hesaplamalarla yapılı

 

 

 


Aramalar : kafeterya restaurant havalandırma, restoran havalandırma sistemleri, kafeterya restaurant havalandırmaları bakımı, kafeterya restoran havalandırmaları çeşitleri,